Fixtures & scores

Match Schedule

test

No. Time Group Match
Match 7 09:00 C KFC Tokyo - SCC Tigers
Match 8 09:17 A United Services Recreation Club - KCC Veterans
Match 9 09:34 D Aston Villa - HKFA U-21
Match 10 09:51 D Leicester City - Yau Yee League Select
Match 11 10:08 C Rangers - HKFA Qualifier
Match 12 10:25 C Manchester City - Singapore Cricket Club
Match 13 10:42 A Wallsend Boys Club - KCC Veterans
Match 14 10:59 A Rangers Legends - United Services Recreation Club
Match 15 11:16 D Aston Villa - Yau Yee League Select
Match 16 11:33 D Leicester City - HKFA U-21
Match 17 11:50 C Rangers - Singapore Cricket Club
Match 18 12:07 C Manchester City - HKFA Qualifier
Match 19 12:24 C Nottingham Forest Mobsters - SCC Tigers
Match 20 12:41 C Citibank All Stars - KFC Tokyo
Match 21 12:58 D HKFA U-21 - Yau Yee League Select
Match 22 13:15 C HKFA Qualifier - Singapore Cricket Club
Match 23 13:32 D Leicester City - Aston Villa
Match 24 13:49 C Manchester City - Rangers
Match 25 14:06 A Rangers Legends - Wallsend Boys Club
Match 26 14:23 C Citibank All Stars - Nottingham Forest Mobsters
JUNIOR SOCCER 14:40 A v
Match 27 15:40 B Sunderland - Kitchee
Match 28 15:57 B Chelsea - HKFC Captain's Select
Match 29 16:14 A Guangzhou Evergrande - HKFA U-23
Match 30 16:31 A Newcastle United - Hong Kong Football Club
Match 31 16:48 B Eastern Salon Top Class - HKFC Veterans
Match 32 17:05 B Aegon Ajax All Stars - HKFC Chairman's Select
Match 33 17:22 B Sunderland - HKFC Captain's Select
Match 34 17:39 B Chelsea - Kitchee
Match 35 17:56 A Guangzhou Evergrande - Hong Kong Football Club
Match 36 18:13 A Newcastle United - HKFA U-23
Match 37 18:30 B HKFC Chairman's Select - HKFC Veterans
Match 38 18:47 B Aegon Ajax All Stars - Eastern Salon Top Class
Match 39 19:04 B Kitchee - HKFC Captain's Select
Match 40 19:21 A HKFA U-23 - Hong Kong Football Club
Match 41 19:38 B Chelsea - Sunderland
Match 42 19:55 A Newcastle United - Guangzhou Evergrande
No. Time Competition Match
Match 43 08:00 MS Plate SF1 Third-best 3rd-placed team - Third-best 4th-placed team
Match 44 08:18 MS Plate SF2 Best 4th-placed team - Second-best 4th-placed team
Match 45 08:36 MN Plate QF1 A3 - C4
Match 46 08:54 MN Plate QF2 C3 - A4
Match 47 09:12 MN Plate QF3 B3 - D4
Match 48 09:30 MN Plate QF4 D3 - B4
Match 49 09:48 MS Cup QF1 Best 1st-placed team - Second-best 3rd-placed team
Match 50 10:06 MS Cup QF2 Third-best 1st-placed team - Third-best 2nd-placed team
Match 51 10:24 MS Cup QF3 Best 2nd-placed team - Second-best 2nd-placed team
Match 52 10:42 MS Cup QF4 Second-best 1st-placed team - Best 3rd-placed team
Match 53 11:00 MN Cup QF1 A1 - C2
Match 54 11:25 MN Cup QF2 C1 - A2
Match 55 11:50 MN Cup QF3 B1 - D2
Match 56 12:15 MN Cup QF4 D1 - B2
JUNIOR SOCCER 12:40
Match 57 13:10 MS Plate Final Match 43 winner - Match 44 winner
Match 58 13:35 MN Plate SF1 Match 45 winner - Match 47 winner
Match 59 14:00 MN Plate SF2 Match 46 winner - Match 48 winner
Match 60 14:25 MS Cup SF1 Match 49 winner - Match 51 winner
Match 61 14:50 MS Cup SF2 Match 50 winner - Match 52 winner
Match 62 15:15 MN Shield SF1 Match 53 loser - Match 55 loser
Match 63 15:40 MN Shield SF2 Match 54 loser - Match 56 loser
Match 64 16:05 MN Cup SF1 Match 53 winner - Match 55 winner
Match 65 16:30 MN Cup SF2 Match 54 winner - Match 56 winner
JUNIOR SOCCER 17:00
Match 66 17:30 MN Plate Final Match 58 winner - Match 59 winner
Match 67 18:00 MN Shield Final Match 62 winner - Match 63 winner
Match 68 18:30 MS Cup Final Match 60 winner - Match 61 winner
Match 69 19:00 MN Cup Final Match 64 winner - Match 65 winner

Fan poll

Who will win the 2014 HKFC Citibank Soccer Sevens?

sponsors

test